Verebély László Vasúttörténeti Egyesület

Fórum szabályok
1. Csatolt állomány feltöltésénél amennyiben a csatolandó állomány nem a te tulajdonod kérlek mindig tüntesd fel hogy honnan van , vagy a hivatkozást ahol elérhető.
2. Obszcén kifejezéseket ne használj ezeket azonnal töröljük és a felhasználót figyelmeztetjük. Többszörös figyelmeztetés után Bizonyos szankciókkal büntetünk pl: ideiglenes kitiltás Hozzászólás megvonása végső esetben a felhasználó tejes körű kitiltása a fórumról!!!
3. Nick nevet Polgári névvel összehozni, nyilvánosságra hozni Szigorúan tilos!!!

Kiállítás nyílna a szentlászlói volt vasútállomáson

HozzászólásSzerző: kolas » 2019.03.03. 14:03

https://www.bama.hu/helyi-ertek/postabontas/kiallitas-nyilna-a-szentlaszloi-volt-vasutallomason-1718878/

Egy férfi vásárolta meg az épületet. Elkezdték felújítani az állomást. Szépen lassan. Dicséretes teljesítmény.

Szentlászlón élek, tagja vagyok a Verebélÿ László Vasúttörténeti Egyesületnek. A történetben ez talán csak azért fontos, mert ezáltal nagyon sokan tudják rólam a környéken, hogy vasútbarát vagyok.
Valamikor Szigetvár és Kaposvár között vasút volt, ami érintette Szentlászlót is: Szentlászló Zöcsketelepen áll egy vasútállomás a mai napig. A vasút megszűnt 1976. december 31-én. Ezután az állomás magánkézbe került. Most jön a történet lényege: úgy hat hónappal ezelőtt becsöngettek hozzám, egy középkorú hölgy és egy férfi állt a kapu ellőtt. Mind kiderült, egy házaspár. Számomra teljesen idegenek voltak. Megkérdeztem, hogy mi járatban vannak, és miben segíthetek nekik. A válasz az volt, hogy engem keresnek, mert úgy hallották, vasútbarát vagyok.
Elsőre azt gondoltam, hogy az egyesületünk iránt érdeklődnek. De mint kiderült, megvásárolták az itt lévő vasútállomást. Szó szót követett, így az is kiderül, hogy a férj vasúttal kapcsolatos tárgyakat gyűjt. Elsősorban vasúti lámpákat. Gyorsan összebarátkoztunk, de most jön a lényeg.
Az elkövetkező hónapokban elkezdték felújítani az állomást. Szépen lassan. A férfi elmondta, hogy az emeleti részt lakásnak szeretnék felújítani korhűen, amennyire lehetséges. Viszont az alsó részben, ahol a forgalmi iroda és a váróterem volt, ott egy „múzeumot”, kiállítást szeretnének létrehozni. Amit a közönség részére is megnyitnának, hiszen, mint mondta, mindezt nem a maga részére valósítaná meg, hanem a falu javára és még mindenki másnak, akit érdekel. Itt jegyzem meg, hogy nagyon sok tárgya, lámpája van, amit szívesen más kiállításokra is kölcsönadna. Sok érdekesség dobozokba téve várja a sorsát.

Itt van tehát egy ember, aki hátrahagy mindent, egy új helyre költözik, ahol nem ismer senkit és semmit, és aki azonnal azon gondolkodik, hogy hogyan tudná a falut ismertebbé tenni, színvonalát emelni, hírét öregbíteni saját önerejéből. Dicséret és köszönet érte!

Kelenföldi Ferenc
Avatar
kolas
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.24. 18:32
Tartózkodási hely: Szentlászló

Dombovár

HozzászólásSzerző: kolas » 2019.07.17. 19:40

DSCN0221.JPG
DSCN0223.JPG
DSCN0220.JPG
DSCN0217.JPG
Avatar
kolas
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.24. 18:32
Tartózkodási hely: Szentlászló

Re: Verebély László Vasúttörténeti Egyesület

HozzászólásSzerző: kolas » 2019.08.29. 16:40

DSCN0306.JPG
]
Csatolmányok
DSCN0249.JPG
Avatar
kolas
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.24. 18:32
Tartózkodási hely: Szentlászló

Re: Verebély László Vasúttörténeti Egyesület

HozzászólásSzerző: kolas » 2019.08.29. 16:41

DSCN0323.JPG
Avatar
kolas
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.24. 18:32
Tartózkodási hely: Szentlászló

Re: Verebély László Vasúttörténeti Egyesület

HozzászólásSzerző: kolas » 2019.10.15. 17:49

Scanállomás 600 ..jpg
Avatar
kolas
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.24. 18:32
Tartózkodási hely: Szentlászló

retró

HozzászólásSzerző: kolas » 2019.10.15. 17:51

Gözmozdony2.jpg
Gözmozdony1.jpg
llomás3.jpg
llomás1.jpg
Avatar
kolas
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.24. 18:32
Tartózkodási hely: Szentlászló

Előző

Vissza: Vasúti közlekedés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron